Warsztat – Trening Widzenia®

16 października 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie Trening Widzenia®, przygotowującym do pełniejszego i efektywnego wykorzystania możliwości aparatu wzrokowego.

Kurs kierowany jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów, socjoterapeutów, pracowników świetlic terapeutycznych i innych placówek mających charakter terapeutyczny i rozwojowy, pracowników i wolontariuszy NGO oraz wszystkich osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu znaczenia wzroku w rozwoju dzieci i technik pracy z aparatem wzrokowym.

Czas trwania: 18 godzin dydaktycznych (2 dni)

Celem szkolenia jest:

Trening Widzenia® gwarantuje wzbogacenie warsztatu pracy specjalistów prowadzących zajęcia dla dzieci i dorosłych. Poszerza zakres umiejętności diagnostycznych i terapeutycznych. Techniki pracy zaczerpnięte z Treningu Widzenia® usprawniają działanie analizatora wzrokowego, co pozwala przezwyciężyć wiele specyficznych, jak i codziennych trudności doświadczanych przez dzieci i dorosłych, i znacząco zwiększyć ich potencjał rozwojowy.

Trening Widzenia® to metoda pracy oparta na zrozumieniu, że widzenie jest umiejętnością, którą rozwija się i doskonali od urodzenia. Uczymy się używać oczu, tak jak uczymy się chodzić czy mówić w obcym języku. Dla rozumienia fenomenu widzenia ma to zasadnicze konsekwencje. TO OD NAS ZALEŻY, JAK WIDZIMY OTACZAJĄCY ŚWIAT.

Istotą Treningu Widzenia® jest zmiana nawyków używania oczu. Poprawa widzenia jest trwała, nie trzeba regularnie wykonywać ćwiczeń. Ćwiczenia potrzebne są w pierwszych tygodniach pracy ze wzrokiem, są też pomocą w sytuacjach stresowych i powodujących zmęczenie i napięcie oczu.

W czasie szkolenia każdy uczestnik otrzymuje propozycje, co może robić żeby poprawić widzenie – plan ćwiczeń i procedur usprawniających wzrok.

Zakres merytoryczny szkolenia:

Zajęcia mają praktyczny charakter – nastawione są na doświadczenie oraz naukę ćwiczeń i technik pracy ze wzrokiem. Przekazywana wiedza umożliwia zrozumienie doświadczanych problemów i sposobów ich przezwyciężania, ale teoretyczne omówienie ograniczone jest do minimum i dopasowane do potrzeb uczestników danej grupy. Aby utrzymać i zwiększyć efekty zajęć uczestnicy powinni przez kilka tygodni po zajęciach regularnie wykonywać ćwiczenia, zazwyczaj dwa razy dziennie po 5-10 minut.

Każdy uczestnik na zakończenie otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Trener prowadzący szkolenie:

Dr Mikołaj Markiewicz – Twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od ponad 35 lat. Pracuje w Polsce, Europie Zachodniej i w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Od 1995 roku kieruje Instytutem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty itp. Więcej informacji na: www.treningwidzenia.pl

Terminy:

I dzień: 01.XII.2018r. (sobota)
w godz. 10.00-17.15– 9h

II dzień: 02.XII.2018r. (niedziela)
w godz. 10.00-17.15 – 9h

Cena regularna: 400,00 zł brutto

Specjalna PROMOCJA na start!

Tylko teraz cena za 2-dniowe szkolenie wynosi 300,00 zł brutto.

UWAGA! Zgłoś więcej niż 3 osoby a dostaniesz dodatkowy rabat ?

Pobierz formularz zgłoszeniowy.

Serdecznie zapraszamy!!!

Instytut Edukacji EduTeam S.C.
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli w Wejherowie

© Instytut Edukacji EduTeam. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja Agencia Digital Jiménez Carbó.